ślub z bajki
Organizacja Ślubu Wesela,  Porady

Ślub jak z bajki – od czego zacząć przygotowania

Chociaż dzień ślubu przez wiele osób uważany jest za jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu, to najczęściej wiąże się również ze sporym stresem. Odpowiednie zaplanowanie tego dnia pomoże zredukować ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych i stresujących sytuacji do minimum.

Jesteście najszczęśliwszymi osobami na świecie, bo właśnie podjęliście decyzję o spędzeniu razem reszty życia? Marzycie o ślubie niczym z bajki, ale zupełnie nie wiecie, od czego zacząć przygotowania? Wszystko zależy od Waszych wspólnych oczekiwań odnośnie tego szczególnego wydarzenia.

Wizja Waszego wymarzonego ślubu

Organizację ślubu powinniście zacząć od ustalenia, czy marzy Wam się cicha, skromna uroczystość w towarzystwie najbliższej rodziny, czy też wolelibyście huczne wesele na sto czy dwieście osób. Dzięki temu będziecie mogli oszacować przybliżone koszty imprezy i zastanowić się, czy dysponujecie odpowiednią kwotą, czy też potrzebujecie nieco czasu na jej zgromadzenie. Przyjmuje się, że na zorganizowanie wesela na Śląsku potrzeba minimum roku, ale jeżeli dysponujecie odpowiednimi finansami i nie upieracie się przy konkretnej sali weselnej, nie powinno być problemu ze skróceniem tego czasu.

Wybór sali weselnej

Najbardziej skomplikowanym krokiem okazuje się zwykle wybór sali weselnej, która będzie Wam odpowiadała nie tylko pod względem wystroju i lokalizacji, ale również serwowanej kuchni i oferowanych atrakcji. W najbardziej obleganych miejscach większość terminów (zwłaszcza w miesiącach, które przypadają na szczyt ślubnego sezonu) rezerwowana jest z kilkuletnim wyprzedzeniem. Jeżeli uda Wam się znaleźć odpowiednią salę, która w dodatku jest wolna w dogodnym dla Was terminie, to najtrudniejsze macie już za sobą. Macie już ustaloną datę Waszego ślubu i możecie zarezerwować odpowiedni termin w kościele czy urzędzie stanu cywilnego.

Oprawa wesela

Natychmiast po ustaleniu daty ślubu warto wybrać orkiestrę, która zadba o dobrą zabawę na imprezie, a także dobrego fotografa i kamerzystę, którzy udokumentują ważne dla Was chwile. Resztę przygotowań, jak ustalenie menu czy wybór fryzjera i kwiaciarni, która przygotuje bukiet ślubny, można odłożyć na ostatnie sześć miesięcy przed ślubem.

Wszystko to może wydawać się nieco skomplikowane, a sama myśl o ogarnięciu spraw związanych z organizacją wesela na Śląsku może być dla Was stresująca, dlatego warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy specjalistów. Firmy takie jak Wedding Angels, dysponują bogatą bazą nie tylko sal weselnych, ale również zespołów muzycznych, fotografów, kwiaciarni czy cukierników, dzięki czemu organizacja wesela na Śląsku może być znacznie łatwiejsza i mniej czasochłonna.