jak oszczędzić na weselu
Porady

Jak zaoszczędzić na weselu?

Organizacja wesele nigdy nie jest tania. Zawsze wiąże się z wieloma, często niemałymi wydatkami. Są jednak skuteczne sposoby na to, aby na weselu nieco zaoszczędzić. Oto kilka z nich.

Wybór daty ślubu

Mało kto przykłada wagę to tego, że termin wesele wpływa na jego koszt. Inne ceny obowiązują bowiem w sezonie weselnym, czyli wiosną i latem, a inne poza sezonem. Oczywiście w sezonie weselnym ceny te są dużo wyższe. Dlatego jeśli komuś nie zależy szczególnie na konkretnej dacie ślubu, a chciałby nieco zaoszczędzić na organizacji wesele, wówczas dobry rozwiązaniem jest np. termin jesienny.

Dekoracje

Każdy ślub i każde wesele zawsze łączy się z dekoracjami. Udekorowany jest kościół, udekorowana jest sala weselna. Dekoracje to jednak jeden z tych elementów, który generuje często nie małe koszty. Można jednak je ograniczyć. Przede wszystkim warto jest zastanowić się nad tym ile i jakie dekoracje są nam naprawdę potrzebne. Po drugie, warto zastanowić się ile z nich jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie. To mogłoby skutecznie ograniczyć koszty.

Transport

Oszczędności można szukać także w transporcie. Mowa tu przede wszystkim o samochodzie dla Młodej Pary. Warto zastanowić się czy na pewno musi być to auto renomowanej marki, a zatem dość drogie. Czasem dobrze jest także rozejrzeć się dookoła. Być może ktoś ze znajomych posiada eleganckie auto i mógłby je użyczyć na czas ślubu.

Jak widać, na organizacji wesela można zaoszczędzić. Skutecznie może pomóc w tym konsultant ślub. Na rynku jest wiele firm oferujących tego typu usługi. Przykładem może być choćby Agencja Wedding Angels. Po wpisaniu w sieci hasła „organizacja ślubów Śląsk” można zapoznać się z ofertami agencji ślubnych.

Możliwość komentowania Jak zaoszczędzić na weselu? została wyłączona